Teknoloji

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Nedir?

Vestel bulaşık makinesi F1 hatası su kaçağı probleminden oluşan bir hatadır. Makinenin herhangi bir aksanından su kaçırması sonucu Vestel bulaşık makinesi F1 hatası vermektedir. Yapılması gereken işlem ise derhal musluğun kapatılması ve makinenin fişinin çekilmesidir. Eğer bulaşık makinesi çalıştırılmaya devam ederse makinede su pompası motoru veya yıkama motoruna zarar verilebilir

Eğer Vestel bulaşık makinesi F1 hatası veriyorsa yetkili servisten yardım istenmesi en doğru yapılacak iştir.

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Nasıl Giderilir?

Vestel bulaşık makinesi F1 hatası vermişse ve musluğu kapatılıp, makinenin fişi çekildiyse bir süre beklenir. Makine tekrar çalıştırılır. Tekrar F1 hatası verirse musluk kapama ve fişi çekme işlemi tekrarlandıktan sonra yetkili servis aranmalıdır.

Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası Nedir?

Vestel bulaşık makinesi F2 hatası, makinenin su boşaltma problemi olduğunu ifade etmektedir. Makine çalışma komutundan sonra su alır ve çalışır. Yıkama tamamlandıktan sonra makine kullandığı suyu boşaltacaktır. Vestel marka bulaşık makinesi bu aşamada suyu boşaltamadığı için dijital ekranda F2 hatası uyarısı vermektedir. Vestel bulaşık makinesinde F2 hatasına birden çok faktör neden olmaktadır. Bunlar:

– Tahliye hortumunun tıkalı olması,

– Makinenin filtresinde sorun olması,

– Tesisat tıkanıklığı.

Vestel bulaşık makinesi F2 hatası veriyorsa yapılması ilk yapılması gereken tahliye hortumunu kontrol etmektir. Eğer tahliye hortumunda herhangi bir tıkanıklık yoksa yetkili servis aranmalıdır. Bu hata kodu Vestel bulaşık makinesinin beynine zarar verebilecek sorunları göstermektedir.

Taha Macit

Merhaba ben Taha Macit! 2019 yılından beri Wordpress sistemi ve Arama Motoru Optimizasyonu alanlarında çalışmalar yapıyorum. Webkafasi.net web sitemizin SEO ve yönetim işlerinden ben sorumluyum!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu