Yaşam

Aşk Falı Nasıl Bakılır?

Aşk falı nasıl bakılır gibi sorular bu fala baktırmak isteyenler tarafından sorulmaktadır. Aşk falı öncelikle sevdiği ile arasındaki uyumu, ne zaman aşkı bulacağını ve kişinin ne zaman evleneceği gibi sorulara cevap vermektedir. Aşk falını alanında uzman kişiler tarafından bakılmaktadır. Bu falın daha az bilinen adı katina falı olarak geçer. Katina adı İzmir’de yaşamış olan bir falcının adını almıştır. Bu fal Bir nevi tarot falı gibi açılmaktadır. Tarihsel olarak çok eskiye dayanmamaktadır.

Ancak kartların üstünde belli bir simgeler bulunur. Bu simgeler ise fal üzerinde büyük bir etkiye sahip olur. Aşk falları arasında en güvenilir fal katina falıdır. Bu fala göre Bir destede 65 kart bulunur. Bakılma açısından Tarot falı ile benzerlik göstermektedir. Yine aynı şekilde kelt açılımı yapılmaktadır. Soracağınız her sorunun ve dileğiniz olumlu ya da olumsuz geri dönüşü kartlara yansıyacaktır. Bunun için Katina falı oldukça tercih edilen ve güven duyulan yöntemler arasında en başta yerini alan faldır.

Aşk Falı İçin Hangi Fal Bakılır?

Aşk falı için hangi fal bakılır merak konusu olan bir soru olur. Aşk falı içinde en güvenilir ve tercih edileni katina falıdır. Katina falını diğer fallardan ayıran bir özellik bulunur. Katine falında fala bakmaya başlarken kişi bir dilek diler. Eğer tercih edersek kartlara soru da sorabilir. Sonra 4 kart elementleri temsili olarak kenara alınır.

Fal seansı bittikten sonra bu 4 element kalplere açılmaktadır. Cevabım olumlu ya da olumsuz olması bu kartlara bağlı olur. Katına evlilik falı da sıklıkla tercih edilen fal türüdür. Kişi kendi evliliğine dair merak ettiklerini öğrenme şansını bulur. Katina aşk falında olduğu gibi desteler 65 karttan oluşur. Bu kartlar arasında 10 kart seçilmektedir.

Kart Falı Nasıl Yapılır?

Kart falı nasıl yapılır gibi sorular bu alana merak salmış kişiler tarafından merak edilen ve soruya cevap beklenen konu olmaktadır. Birbirinden farklı katina falı çeşidi alanında uzman kişiler tarafından bakılmaktadır. Örneğin ilişki açılımı falı için yapılması gerekenler basittir. Bu fal türüne göre karşısındaki kişi kişiye ilgisini ve düşüncelerini söylenmektedir. Bu fal için toplamda 7 adet kart seçilir ve kalıplaşmış sorular içerisinden biri genel olarak sorulmaktadır.

Bu sorular genellikle sevdiğim beni seviyor mu, benim hakkımda ne düşünmektedir ve benden ayrılmayı düşünüyor mu gibi sorular olmaktadır. Bir diğer fal çeşidi ise karar açılımı olmaktadır. Karar açılımında kararsız kalınan bir konuda karar verilebilmesi için hedef ortaya konur. Bu falın sonucuna göre çıkan karar fal baktıranın en hayırlısı seçeneği olduğuna inanılmaktadır. Bu fal içinde hangi kişi benim için hayırlı sorusu sorulmaktadır ve buna bir cevap beklenmektedir.

Eğer bu tip içerikler hoşunuza gidiyorsa, web sitemizin “Yaşam” kategorisini ziyaret edebilir ve benzer yazıları okuyabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, son yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Bahadır Değerliyurt

Merhaba, ben Bahadır! 2021 senesinde Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. Web sitemizin "Oyun" kategorisinden ben sorumluyum!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu